DYS Group - montaż i serwis fotowoltaiki, klimatyzacji i pomp ciepła

Rekuperacja - montaż i serwis DYS Group

 

Odpowiednia jakość powietrza w domu nie zawsze jest łatwa do uzyskania, a przecież jest niezwykle ważna dla zdrowia i samopoczucia. Nie dziwi więc, że coraz chętniej wybierana jest skuteczna wentylacja mechaniczna (rekuperacja). System ten poza oczyszczaniem powietrza m.in. z kurzu posiada liczne zalety, które po prostu poczujesz, przebywając w swoim domu. W naszej firmie DYS ECO HOUSE SOLUTION oferujemy profesjonalny montaż i serwis tego typu systemów wentylacji mechanicznej. Zapewniamy usługi na najwyższym poziomie dostosowane do potrzeb i oczekiwań naszych Klientów. 

 

Rekuperator – serce systemu wentylacji 

 

Metoda ta jest zdecydowanie bardziej skuteczną alternatywą wentylacji grawitacyjnej, która wychładza dom i nie usuwa wilgoci z pomieszczeń. Rekuperacja, czyli system wentylacji mechanicznej bazuje na rekuperatorze, urządzeniu, które stanowi serce całej instalacji. To właśnie ta maszyna odpowiada za kontrolowanie ruchu powietrza, jej zadanie polega na rozprowadzaniu po pokojach świeżego, czystego powietrza oraz usuwaniu “zużytego” na zewnątrz. Mechaniczny system wentylacji służy do wymiany powietrza, decydując się na jego montaż, pozbędziesz się wilgotnego i brudnego powietrza z Twojego domu – odetchniesz z ulgą. 

 

Rekuperator to główny element systemu, który posiada kanały wentylacyjne, często o różnej średnicy, rozprowadzające powietrze po całym domu. Urządzenie to wciąga powietrze jednocześnie z dwóch kierunków. Pierwszy strumień zaciągany jest z zewnątrz, drugi zaś z wewnątrz. Następnie spotykające się one urządzeniu, ale nie mieszają, ponieważ mają osobne kanaliki przepływu. Brudne powietrze przechodzi przez rekuperator, zostawiając w nim swoje ciepło i wychodzi na zewnątrz, a zimne i czyste (z zewnątrz) przyjmuje to ciepło, a urządzenie rozprowadza je po domu. Montaż i serwis tego typu systemów mechanicznych pozwoli Ci na uzyskanie świeżego powietrza bez względu na porę dnia czy roku. 

 

Wentylacja mechaniczna – utrzymanie ciepła w budynku 

 

Kwestie ogrzewania domu są bardzo ważne, decydując się na montaż i serwis rekuperacji w naszej firmie DYS ECO HOUSE SOLUTION możesz znacząco ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem. W przypadku tradycyjnego wietrzenia pomieszczeń m.in. poprzez otwieranie okien i drzwi, szczególnie jesienią oraz zimą, z domu “ucieka” ciepłe powietrze, a co za tym idzie, zwiększają się koszty związane z ogrzewaniem. W przypadku oferowanego przez naszą firmę montażu systemy wentylacji mechanicznej można odzyskać nawet 90% ciepła, które jest usuwane z danego obiektu. Przekłada się to na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie nawet w 30 – 40%. 

 

Rekuperacja sposobem na zdrowie mieszkania 

 

Alergeny, wilgoć, grzyb, powietrze jest niezbędne do życia, ale zanieczyszczone może je także uprzykrzać. Dlatego też oferowany przez nas montaż rekuperacji, a także serwis będzie strzałem w dziesiątkę. Na początek, dlaczego warto wybrać ten mechaniczny system wentylacji? Poza niwelowaniem kosztów ogrzewania niewątpliwą zaletą jest także oczyszczanie powietrza z różnorodnych nieczystości. 

 

Kurz jest zmorą alergików, z systemem mechanicznym oferowanym przez naszą firmę, znacząco zmniejszysz ten problem, ponieważ rekuperacja oczyszcza również powietrza z różnorodnych zanieczyszczeń w tym m.in. kurzu, pyłków i wielu innych. Co za tym idzie, jest dobre zarówno dla zdrowia, jak i samopoczucie – mniej osiadającego na półkach kurzu to rzadsze sprzątnie, co niewątpliwie jest także przydatne. Oczywiście, aby instalacja odpowiednio działała konieczny jest cykliczny serwis. 

 

Ważną korzyścią, o której należy wspomnieć, jest także niwelowanie ryzyka powstania wilgoci, a co tym idzie pojawienia się grzyba i pleśni, które wymagają zastosowania kosztownego osuszania, a niekiedy nawet konieczności przeprowadzenie remontu. Wentylacja mechaniczna pozwala na pozbywanie się wilgoci z domu, co sprawia, że nie osiada ona m.in. na ścianach i nie powoduje powstania pleśni czy też rozwinięcia się grzyba. 

Montaż rekuperacji – kiedy się na niego zdecydować? 

 

Tego typu system mechaniczny jest dla wszystkich, ale warto wiedzieć, że najczęściej montuje się go w domach jednorodzinnych. Najlepiej już na etapie budowy zadecydować o rekuperacji, niemniej jednak nie ma również przeciwwskazań, aby wykonać tę instalację w starszych obiektach. 

Oczywiście na etapie budowy będzie to znacznie tańsze, również ze względu na możliwość usunięcia z projektu elementów wentylacji grawitacyjnej, czyli m.in. kominów. Dodatkowo w przypadku starszych obiektów wydłuża się czas potrzebny na montaż. 

Nasza firma z przyjemnością wykonane montaż rekuperacji zarówno w nowych, jak i starszych obiektach, oferujemy również profesjonalny serwis i z przyjemnością odpowiadamy na każde pytanie dotyczące naszych usług, aby rozwiać Twoje ewentualne wątpliwości. 

Dlaczego rekuperacja? 

 

Wymieniliśmy już kilka zalet, które przemawiają za montażem rekuperacji. Przede wszystkim jest to znacznie bardziej ekologiczne, skuteczne i przydatne rozwiązanie niż tradycyjne metody. Dodatkowo zapewni Ci świeże powietrze, zmniejszy rachunki za ogrzewanie, będzie skuteczne zawsze bez względu na pogodę, ochroni przed wilgocią oraz ograniczy pyłki i kurz. 

 

Z naszej strony gwarantujemy projekt na miarę każdego obiektu! Zapewniamy także profesjonalny serwis. Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy znają się na zielonych zmianach i z przyjemnością pomogą Ci we wprowadzeniu do Twojego domu powiewu świeżego powietrza. 

 

Jak zadbać o system rekuperacji? 

 

Każde urządzanie wymaga odpowiedniego montażu i serwisu, nie inaczej jest z systemem wentylacji mechanicznej. Rekuperacja nie jest wymagająca w kwestii konserwacji. Najczęściej konieczna jest wymiana filtra (mniej więcej 1-2 razy w roku). Co 3 lata warto zdecydować się na profesjonalny serwis, którego dokona doświadczony instalator, aby mieć pewność, że rekuperacja prawidłowo działa. Poza tym w kwestiach serwisu sprzętu należy pamiętać o

samodzielnym myciu wymiennika. 

 

Nasza firma DYS ECO HOUSE SOLUTION zapewnia profesjonalny serwis i montaż mechanicznych systemów wentylacji (rekuperacji). Jeśli chcesz wprowadzić zieloną zmianę w swoim domu i zapewnić sobie czyste powietrze, to stworzymy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie! 

Serwis, montaż, pomoc i fachowe doradztwo – to gwarantujemy w DYS ECO HOUSE SOLUTION!

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, stworzymy dla Ciebie rekuperację na miarę Twojego domu!
 

Oferta

DOŁĄCZ DO RZETELNYCH FIRM

DYS ECO HOUSE SOLUTION Sp. z o.o.
DYS HOUSE DEVELOPMENT SP. Z O.O.

 

ul. Kusocinskiego 30, 33-300 Nowy Sącz
 

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 17:00
 

Biuro tel: 882 551 522 e-mail: office@dysgroup.eu

 

Regionalni specjaliści instalacji HVAC

Sławomir Fornagiel tel: 606 880 779

Dominik Turliński tel: 512 570 980

 

e-mail:

development@dysgroup.eu

ecosolution@dysgroup.eu

office@dysgroup.eu