DYS Group - montaż i serwis fotowoltaiki, klimatyzacji i pomp ciepła

Klimatyzacja - montaż i serwis DYS Group

 

Klimatyzacja najpowszechniej stosowana jest w budynkach użytku publicznego, centrach handlowych, biurach oraz samochodach. Niesie ona ulgę podczas upalnych, letnich dni oraz możliwość regulacji temperatury w zimne, długie wieczory. Coraz częściej pojawia się także w naszych domach i małych firmach, by poprawić komfort życia i pracy. Istnieje wiele plusów montażu klimatyzacji, który w DYS ECO HOUSE SOLUTION wykonujemy z niezbędną starannością, przy użyciu odpowiedniego sprzętu i wykorzystaniu zaawansowanej wiedzy i doświadczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi usługami w tym zakresie.

 

Dlaczego montaż klimatyzacji w domu czy biurze to dobry pomysł?

 

Możliwość regulacji temperatury to najbardziej oczywisty powód, który motywuje wiele firm i właścicieli gospodarstw domowych do montażu klimatyzacji. Poznaj jej inne zalety:

 

 • filtry w klimatyzatorze oczyszczają powietrze – dzięki temu pyłki oraz zanieczyszczenia zostają ograniczone, a alergicy i astmatycy nierzadko czują się lepiej;
 • w wielu przypadkach klimatyzacja ułatwia zasypianie – niższa, stabilna temperatura przyczynia się do poprawy jakości snu;
 • może efektywnie podgrzewać powietrze w okresie zimowym;
 • eliminuje wilgoć z powietrza, co pobocznie poprawia żywotność samego domu, budynku;
 • klimatyzacja bywa polecana osobom starszym i chorym, które nierzadko lepiej funkcjonują w stałej, niższej temperaturze powietrza;
 • serwis klimatyzacji jest prosty – zazwyczaj wykonywany regularnie przez firmę odpowiedzialną za montaż;
 • poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu, ponieważ ma stały dostęp do świeżego powietrza z zewnątrz;
 • zwiększa efektywność – w niższej temperaturze zwykle pracuje się lepiej, wydajniej i przyjemniej.
 •  

Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i serwisie urządzenia, by korzystać z jego właściwości.

 

Jak wybrać najlepsze urządzenie klimatyzacyjne?

 

W firmie DYS ECO HOUSE SOLUTION wiemy, jak ważne jest myślenie o zmieniającym się klimacie oraz wspieranie zielonej zmiany dla świata. Nasze produkty i rozwiązania są energooszczędne. Nowoczesne klimatyzatory zużywają mniej energii niż ich poprzednicy. Ponadto pozwalają dostosować tryb pracy do Twoich indywidualnych potrzeb. Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży, montażu oraz serwisie klimatyzacji. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pomożemy Ci w doborze idealnego urządzenia. Możesz liczyć na nasze wsparcie od początku do końca. Wspólnie ustalimy miejsce umieszczenia klimatyzacji, zajmiemy się jej montażem i przyszłymi serwisami

 

W zależności od tego, czy potrzebujesz urządzenia dla dużego biura, pojedynczego pomieszczenia czy prywatnego mieszkania, możesz skorzystać z różnych rozwiązań. Podczas wybierania idealnego, należy kierować się całkowitą powierzchnią pomieszczenia, liczbą drzwi oraz okien, a także urządzeniami i maszynami, które wytwarzają dodatkowe ciepło. Warto wziąć też pod uwagę ilość osób – pracowników biura, mieszkańców domu. Wszystkie te czynniki mają wpływ na efektywność klimatyzacji. 

 

Masz pytania? Napisz do nas już teraz. 

 

Na czym polega działanie klimatyzacji?

 

Sposób działania klimatyzacji jest dość prosty. Polega na wykorzystaniu czynnika chłodniczego, czyli związku chemicznego, który krąży w zamkniętej instalacji chłodniczej. Ulega on cyklowi przemian termodynamicznych, by schłodzić filtrowane powietrze.

 

Właśnie w części chłodzącej urządzenia – w parowniku – związek chemiczny odparowuje i w postaci pary zmierza do sprężarki. Co dalej? Sprężanie powoduje wzrost ciśnienia i temperatury, dlatego gorąca para kierowana jest do skraplacza – jego zadaniem jest schłodzić i skroplić. Gotowa do działania ciecz, przepływa rurkami do zaworu rozprężonego. On zmniejsza jej ciśnienie, chłodzi i przepuszcza do parownika. Tutaj czynnik chłodniczy – poprzez parowanie – pochłania ciepło z pomieszczenia. Proces jest powtarzany i uzupełniony o przepływanie czynnika przez filtr oczyszczający. W efekcie nasze pomieszczenie wypełnia się czystym, chłodnym powietrzem już w kilka minut.

 

Klimatyzacja zbudowana jest z:

 

 • jednostki wewnętrznej, z której dystrybuowane jest chłodne powietrze. W niej znajduje się parownik oraz wentylator;
 • jednostki zewnętrznej, gdzie umieszczony jest skraplacz, sprężarka i zawór rozprężony. Tutaj także znajdziesz wentylator, który pomaga wypchnąć ciepłe powietrze na zewnątrz;
 • rur miedzianych, w których krąży czynnik chłodniczy.

 

Zajmiemy się montażem i serwisem Twojej klimatyzacji

 

Jak przebiega współpraca z naszą firmą? Twój czas jest dla nas najważniejszy. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a na montaż klimatyzacji umawiamy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Dzięki naszemu doświadczeniu, wiedzy i odpowiednim narzędziom sam proces jest szybki i sprawny.

 

Doradzimy, w którym miejscu najlepiej umieścić klimatyzator, by jego praca była efektywna, a dostęp do niego łatwy. Będzie to kluczowe dla późniejszych serwisów.

 

Jak już wiesz, by w pełni korzystać ze wszystkich zalet klimatyzacji, trzeba o nią dbać. Jeśli chcesz mieć pewność, że urządzenie działa prawidłowo, jest czyste i bezpiecznie można je eksploatować – pamiętaj o regularnym serwisie klimatyzacji – tym również się zajmiemy.

 

Nie czekaj, poznaj ofertę DYS ECO HOUSE SOLUTION i skontaktuj się z nami już dziś!

Oferta

DOŁĄCZ DO RZETELNYCH FIRM

DYS ECO HOUSE SOLUTION Sp. z o.o.
DYS HOUSE DEVELOPMENT SP. Z O.O.

 

ul. Lwowska 238A, 33-300 Nowy Sącz

 

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 17:00
 

Biuro tel: 882 551 522 e-mail: dysecosolution@gmail.com

 

Regionalni specjaliści instalacji HVAC

Sławomir Fornagiel tel: 606 880 779

Dominik Turliński tel: 512 570 980

 

e-mail:

development@dysgroup.eu

ecosolution@dysgroup.eu

office@dysgroup.eu